Phone: +36309729679 Email: janecskoadrian@gmail.com
Palóc Ring SWS bajnokság 4. forduló eredményei

Június 11.-én rendeztük a Palóc Ring SWS bajnokságának 4. fordulóját. A versenyen 19 versenyző vett részt, köztük volt a tavalyi Sodi világdöntő 3. helyezettje, Szabó Levente.

A teljes pályavonalon zajlottak a versenyek. A versenynap a szabaedzések után az időmérő edzésekkel folytatódott, ahol a 3 futamra 3×2 körös időmérőkkel kvalifikálták magukat a versenyzők.

Az időmérő edzésekre 3 különböző gépet kapott mindenki, valamint a 3 versenyt is 3 különböző gokarttal kellett teljesíteni, nem lehetett 2-szer ugyanazt húzni.

Rendkívül izgalmas csatákat láthattunk, nem túlzás azt állítani, hogy az idei év eddigi legjobb versenynapja volt a mostani!

Az első futamot Szabó Levente nyerte, méghozzá az első körben bemutatott előzéssel a pole pozícióból induló Dobisz Dániellel szemben. A részletes eredmények:

19Zács Anikó2068,005171668,072

A második futamon Szabó Levente indult az első helyről. Némi technikai hátránya volt, ezért védekeznie kellett. A verseny elején Nédermüller Martin támadta Leventét, majd Szente Patrik, és lassan szinte az egész mezőny megérkezett rájuk. Szente Patrik átvette a 2. helyet Nédermüller Martintól, majd az első kanyarban egy rövid időre megelőzte Leventét is, azonban ettől rosszabb lett a kigyorsítása a célegyenesre. Levente vissza tudott támadni, viszont mindketten a belső ívről fordultak a gyors balosra. A csatájukat kihasználva Nédermüller Martin kívülről, jól előkészítve az előzést mindkettőjüket egyszerre megelőzve vette át a vezetést és szerezte meg a győzelmet.

19Lajtos Dávid Tristan1768,048181368,22

A harmadik futam elején Nédermüller Martin megelőzte Szabó Leventét, akire ismét egy védekezős verseny várt. Levente egész nap kimagasló teljesítményt nyújtott, bármelyik gokarttal előre tudta magát kvalifikálni, és amikor kicsit gyengébb gokartokat kapott, azokkal is sokáig tudta őrizni a helyét, ami nem könnyű ezen a pályán. A versenyt Nédermüller Martin nyerte Mlcúch Juraj és Szabó Levente előtt. Az eredmények: