Phone: +36309729679 Email: janecskoadrian@gmail.com
Futamgyőzelem Lengyelországban

PCC- E1GOKART Polish Champions Cup 2023- beszámoló, Janecskó Adrián (17/78)

Az elmúlt hétvégén Lengyelországban, Chorzowban részt vettem a fent említett nemzetközi versenyen, melyen néhányan a világ legjobb bérgokartosai közül is itt voltak, a szintén nagyon erős helyi versenyzők mellett.

Minden versenyző 3 selejtező futamon vett részt (1 gyorskörös időmérő, majd 15 körös verseny, 1 bokszkiállással tarkítva). A 80 főből 45 jutott tovább az elődöntőbe (20 körös verseny), majd az elődöntők után a top 15 a döntőbe.

A szabadedzések jól mentek, az élmezőnybe tartoztam, magabiztosan vártam a vasárnapi versenyeket!

Eredmények:

1. futam- H2

Időmérő: 1. helyVerseny: 1. hely 🥇

A napi első időmérőmet bő 2 tized másodperccel nyertem. A versenyen végig a legmagasabb szinten koncentráltam, egy pillanatra sem engedhettem ki, ettől volt olyan nagy élmény ez a verseny! A kiállással reagálnom kellett a mögöttem érkező versenyzőre, amit meg is tettem, visszajöttem az első helyre, majd a célig meg sem álltam! Az első PCC-s győzelmemet szereztem (tavaly 2. és 3. helyem volt ezen a tornán).

2. futam- H10

Időmérő: 8. hely

Verseny: 5. hely (4. helyen intettek le, majd +3 mp büntetést kaptam)

Az időmérőn voltak kisebb hibáim, és csak a 8. lettem. A versenyen a pályán, és a bokszban is tudtam előzni. Az utolsó körben épp visszajött elém a bokszból a negyedik, akit megelőztem, de a versenybírók túl agresszívnak ítélték meg a manőverem, így vissza lettem sorolva mögé. Az időmérőt követően a futamomból kihoztam a maximumot.

3. futam- H16

Időmérő: 5. hely

Verseny: 10. hely (7. helyen intettek le, majd +5mp büntetést kaptam)

Erre a futamra egy “gyengébb” gokartot kaptam, amivel az 5. helyre tudtam magam kvalifikálni. A korai, 1. körös kiállás mellett döntöttem, mert a kör végéhez érve úgy ítéltem meg, az előttem lévők csatáit kihasználva nyerhetek azzal, ha nem ragadok be mögéjük.

Sajnos egy pár kör múlva bokszoló versenyző éppen elém jött vissza, és innentől szinte az egész futam alatt védekező íveken ment. Annyira visszalassított minket, hogy több versenyzővel szemben is teret veszítettünk. Nem tudtam azonnal megelőzni.

Amikor végre sikerült megelőznöm, a következő kanyarban visszavágott, egymás mellett fordultunk, majd újra én kerültem a belső ívre, ő azonban rám fordult (engem kis híján a kanyarcsúcspontba szorítva). Összeértünk, én jöttem ki előrébb, majd a 7. helyen célba érve 5 másodperc büntetést kaptam agresszív előzésért. Emiatt a 10. helyre csúsztam vissza.

A véleményem: ő úgy kanyarodott be, hogy még nem fejezte be az előzését, és nem vette figyelembe, hogy a rövidebb ívre kerülve még ott volt a gokartom eleje az ő gokartja mellett, és ezzel a szűkre vett kanyarcsúcsponttal saját magát forgatta ki.

Nem értettem egyet a büntetéssel. Ugyanakkor utólag nem állnék ki az első körben a bokszba, de akkor 50% esélye volt, hogy nyerhetek vele. Valamint jobban oda kellett volna figyelnem az előzés után a védekezésre, amikor már az előttem lévő versenyzőre figyeltem.

Elődöntő

Időmérő: 7. helyVerseny: 3. hely 🥉

A “C” elődöntőbe kerültem, ahol az időmérőn csak a 7. rajthelyet szereztem meg. A versenyen eleinte védekeznem kellett, majd szépen sorban mindenki kiment a bokszba mögülem, és előlem is. Csak az első kettő, Tomas Walas és Ruben Boutens hagyták a végére a kiállást, akikkel tartani tudtam a tempót. Az utolsó lehetséges körben álltam ki (amikor még nem zavar be a kiállásomba az ő esetleges kiállásuk), és éppen vissza tudtam jönni a 3. helyre. Mindössze centimétereken múlt. Védekező körök következtek, majd a leintésnél is maradtam 3. Boutens és Walas mögött!

Összetettben holtversenyben a 17. helyen végeztem, 3 ponttal lemaradva a döntőről (ami a 3. selejtezőmben volt). Az eredmény értékét növeli, és jól mutatja a mezőny erősségét, hogy az idei vb. 2. mögöttem volt!

Az érzéseim vegyesek. Döntős tempóval rendelkeztem, de ilyen-olyan okokból mégsem jutottam be. Levontam a következtetéseket, és várom a következő versenyt!

A pálya továbbra is nagyon tetszik, nagy élmény számomra itt gokartozni! Az elejétől kezdve abban a stílusban tudtam vezetni, ahogyan elterveztem.

A futamgyőzelmem, és az a kiélezett csata az elődöntőben a 7.-ről a 3. helyre, örök élményként maradnak meg! 🥇🥉