Cím: 2146 Mogyoród, Hungaroring út 10. Főkapu GPS: N 47° 35' 0.5" E 19° 14' 33.45"

cm3

Sodi GT4-R gokart
HUNGARORING KART CENTER

Gokart a Hungaroring szívében

Lehetne-e ösztönzőbb környezetben gokartozni, mint Magyarország autósportjának szentélyében? Naná, hogy nem.

A Hungaroring Kart Center nem csak az elhelyezkedése miatt nagyszerű pálya, hanem technikás, ugyanakkor lendületes vonalvezetése is igazán élvezetessé teszi. A HCK és OAGB bajnokságoknak is állandó helyszínéül szolgál, így bérgokartosoknak megkerülhetetlen, szinte kötelező pálya.

A géppark igazán színvonalas, ahogyan az a Soditól elvárható. A HKC remek árakkal rendelkezik, kényelmes várótérrel, gokartozás közben jól látható köridő kijelzéssel. Ráadásul a burkolat esőben is elég jól tapad és azon kevés pályák egyike, vagy talán az egyetlen, ahol bérgokartosként lehet esőben is edzeni.

Számomra is különleges helyet foglal el, emlékszem 2006-os első itteni OAGB-s győzelmemre, mely számomra olyan érzés volt akkor, mintha Monacóban vagy Indianapolisban nyertem volna. Nyertem egy kupát, amin a Magyar Forma 1-es pálya neve szerepelt. Egy másik emlékezetes eset volt, amikor 2013-ban megnyertem az OAGb Enurance bajnokságának 4 órás futamát váltótársak nélkül, mely azóta is egyedi rekord ebben a bajnokságban ilyen hosszúságú versenyen.