Phone: +36309729679 Email: janecskoadrian@gmail.com
Sodi W Finals 2023 Slovakiaring Junior kategória beszámoló

Az SWS világdöntő élvonalában szerepeltek Juniorjaink!

3 versenyzőnknek szurkolhattunk a Sodi World Finalson a Junior kategóriában 2023 júliusában a Slovakiaringen. Kanalovics Olivér már másodszor vett részt a rangos versenyen, Simon Levente és Vass István először. Mindhárman a Gokartedzéssel készültek a versenyre!

Kanalovics Olivér 2022-ben Párizsban a 8. helyen zárta a világdöntőt. Az idei évre jelentős hátrányba került néhány másik versenyzővel együtt. A Junior kategóriában használt gokartoknak kicsi a súlytartólya, és a súlyhatárt a kategória legkönnyebb versenyzője+ maximális pótsúlyban határozták meg. Azonban mivel Olivér már a kategória tetejét képviseli korban, idénre jelentős súlyhátrányba került (a Junior kategóriában 7-14 év a korhatár). A Junior kategóriában a 200 köbcentis motoroknál igencsak kijön minden egyes kilogramm.

A szabadedzéseken Olivér még hátrébb szerepelt, majd valahogy mégis sikerült ellensúlyoznia a hátrányát, és az időmérő edzést már a 10. helyen zárta. Simon Levente végig remekelt a szabadedzéseken, majd az időmérő edzésen egy gyengébb gokartot fogott ki, és a 22. lett. Vass István, aki szintén a top10 körül volt a szabadedzések alapján, az időmérőn nem volt szerencsés, és 20. helyet hozott.

P22 Simon Levente

Az időmérő edzés után 4 Heat versenyt teljesítettek a versenyzők. A rajtsorrendet mindig az előző futam befutási sorrendje határozta meg. Olivér a Heat versenyek alatt bizonyította, hogy a kedvezőtlen súlyozással együtt is az SWS világdöntő egyik legjobb versenyzője, P7, P5, P2, P6-os eredményeket hozva. A Super Heatben Olivér a 12. helyen zárt, és a 6. helyen jutott a döntőbe.

A Heat versenyek alatt Vass István még a mezőny közepén helyezkedett el. A Super Heatben viszont a 10. lett, ami azt jelentette, hogy a 17. helyen állt a döntő előtt, vagyis a belső oldalról várhatta a két soros rajtot a döntőben.

Simon Levente 13. és 16. helyekkel kezdett, majd  a 3. versenyen kilökték a pályáról, ki is esett a versenyből a 30. helye pedig jelentős hátrányba hozta a pontversenyben. A 30. helyről is jött előre, az utolsó Heat versenyen a 21. lett.

Heats+Super Heat határozta meg a döntőfutam  rajtsorrendjét, mely így alakult:

A döntőben Vass István a 17. helyről rajtolva, a belső oldalról, szuper helyezkedéssel a 8. helyre jött előre már az első körben, amin a futam alatt még egy pozíciót tudott javítani. Több oda-vissza előzést követően a 7. helyen zárta a Junior világdöntőt éppen a döntőben nyújtva a legjobb teljesítményt, amikor a legjobban számított!

Kanalovics Olivér az előnytelenebb, külső oldalról rajtolt a döntőben, a 6. helyről. A startot követően „csak” a 9. helyig csúszott vissza, de az 5. körben kilökték a pályáról, ami miatt a 21. helyre esett hátra, és itt is zárta a világdöntőt.

Olivér épp a döntőben volt szerencsétlen! Jelentős súlyhátránnyal indult, de kiváló versenyzéseivel ellensúlyozni tudta ezt, és végig az élmezőnyben autózott, világossá téve, hogy a legjobb versenyzők egyike! A döntőben nem ott zárt, ahová valójában tartozott.

Simon Levente a 21. helyről rajtolva a 15. helyen jött el az első körös kavarodásból, majd a verseny végéig meg tudta védeni ezt a pozíciót a csatákat követően! Levente a szabadedzések alatt az élmezőnyben volt, majd a jobb eredménytől az fosztotta meg, hogy az időmérő nem jött ki neki jól, majd az egyik versenyen önhibáján kívül kiesett. A döntőben kihozta a maximumot és az előzmények ismeretében jónak számító 15. helyen végzett!

Final

P7 Vass István

P15 Simon Levente

P21 Kanalovics Olivér

A Gokartedzés büszke a Junior versenyzők teljesítményére, mégha a szerencse nem is állt mindenki mellett, a versenyek különböző szakaszaiban bizonyították, hogy a legjobb SWS versenyzők közé tartoznak!